10 kobiet sukcesu w polskim biznesie które warto znać!

Polka potrafi! Droga na szczyt może być trudna, ale tym kobietom to się udało. Poznaj 10 sylwetek Polek, które odniosły w sukces w polskim biznesie.

1. Irena Eris
Doktor farmacji i założycielka jednej z najpopularniejszych polskich marek kosmetycznych dr Irena Eris. Obecnie jej produkty dostępne są w wielu krajach na całym świecie, a marka zarządza również siecią gabinetów kosmetycznych i hoteli spa, w których prowadzone są zabiegi upiększające z użyciem kosmetyków dr Irena Eris. Od lat znajduje się również na listach najbogatszych Polaków.

2. Ewa Minge
Jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, która odniosła sukces jako twórczyni linii odzieżowej Eva Minge. Jej kolekcje można było oglądać na pokazach w największych stolicach mody – Nowym Jorku, Rzymie, Paryżu czy w Mediolanie. Laureatka licznych polskich i zagranicznych nagród dla projektantów. Zajmowała się między innymi garderobą Jolanty Kwaśniewskiej.

3. Dominika Kulczyk
Polska bizneswoman, założycielka Kulczyk Foundation, a także przewodnicząca rad nadzorczych w firmach Kulczyk Holding i Polenergia S.A. Znana ze swojej działalności filantropijnej oraz projektów skoncentrowanych na rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu.

4. Solange Olszewska
Chociaż z wykształcenia jest lekarzem dentystą, była dwukrotnie prezeską polskiej firmy Solaris Bus & Coach zajmującej się produkcją autobusów. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem własnego gospodarstwa ekologicznego.

5. Magdalena Dziewguć
Ukończyła psychologię i prawo. Specjalizuje się w nowych technologiach. Od 2014 roku związana jest z Google, gdzie na stanowisku dyrektora zajmuje się rozwojem Google Cloud na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

6. Urszula Peryt-Patrzała
Jest prezeską firmy Thalgo, która specjalizuje się w tworzeniu kosmetyków bazujących na składnikach pochodzących z mórz. Jej sukces to również wprowadzenie marki Thalgo na polski rynek.

7. Dorota Jarodzka-Śródka
Stworzyła firmę Archicom, która początkowo prowadziła usługi projektowe. Obecnie jest ona jedną z największych firm deweloperskich na polskim rynku, która niedawno połączyła się razem z Echo Investment w największą w Polsce grupę deweloperską Echo-Archicom.

8. Beata Pawłowska
Od lat związana z przodującymi korporacjami. Zasiadała między innymi na stanowisku dyrektora zarządzającego Oriflame Polska oraz była prezesem zarządu w Coca-Cola Company Polska. Aktualnie jest dyrektorką Regionu Europy Centralnej w Oriflame.

9. Magdalena Gessler
Popularna restauratorka, która podczas studiów zafascynowała się kulinariami. Razem z późniejszym mężem – Piotrem Gesslerem – otwarła swoją pierwszą restaurację. Obecnie sama jest właścicielką sieci restauracji na terenie całej Polski. Znana jest również ze swoich książek kucharskich i z udziału w programach telewizyjnych „Kuchenne Rewolucje” oraz „Masterchef”.

10. Karolina Kuklińska-Kosowicz
Stoi na czele znanej polskiej marki kosmetycznej Yope, która zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Aktualnie jej wyroby dostępne są w kilkudziesięciu krajach na świecie.